Přehled kapitol

 

Přehled kapitol

 

Uživatelská příručka obsahuje následující kapitoly:

Kapitola Popis hlavních voleb vás seznámí s významem všech voleb, které jsou přístupné z hlavního okna systému KISKAN.

Kapitola Kontakty popisuje datové objekty pro kontakty, jako jsou organizace a osoby.

Kapitola Prostory obsahuje popis datových objektů, majících vztah k prostorovému určení. V kapitole se nachází popis ovládání a významu pro budovy a areály, sklady, pracoviště,

Kapitola Katalogy obsahuje popis základních katalogů. Popisuje katalog obrázků, věcných prostředků, služeb, smluv a další katalogy.

Kapitola Zdroje obsahuje popis zdrojů sil, věcných prostředků a služeb pro plánování a řešení krizové situace. V této kapitole najdete také popis definování mobilních zdrojů, které mají schopnost zasílat svoje aktuální pozice.

Kapitola Evidence obsahuje popis práce s účetní, nákladovou a inventarizační evidencí.

Kapitola Železnice obsahuje popis modelu železniční infrastruktury a katalogů železničních vozidel a vozů.

Kapitola Rizika obsahuje informace sloužící k popisu rizik. Jde například o informace týkající se míst vzniku mimořádných událostí, jejich příčin a důsledků, nebezpečných látek  a uložení nebezpečných látek.

Kapitola Mapy obsahuje popis datových objektů podporující zobrazení v mapě. V kapitole naleznete popis ovládání mapových profilů, mapových objektů, zákresů a pozic mobilních zdrojů.

Kapitola Hlášení obsahuje popis přípravy uživatelsky definovaných šablon pro hlášení při řešení krizových situací. V kapitole naleznete popis správy situačních parametrů a situačních šablon.

Kapitola Zpracovatel objasňuje, které údaje lze evidovat pro zpracovatele dokumentu krizového plánování. Obsahuje popis základních údajů o zpracovateli.

Kapitola Ohrožení popisuje jakým způsobem lze v KISKAN ukládat údaje pro analýzu rizik.

Kapitola Opatření popisuje způsob vytváření jednotlivých opatření působících proti hrozbám a následkům krizových situací. Popisuje základní způsob zadávání opatření a jeho možnou strukturu. Dává přehled o možnostech a způsobech uložení jednotlivých údajů v postupech opatření a v jednotlivých úkolech. Vysvětluje význam formulářů pro stanovení zdrojů pro jednotlivé úkoly. Vysvětluje základní přehledové sestavy k opatření.

Kapitola Proveditelnost opatření popisuje způsob vytváření jednotlivých variant proveditelnosti opatření. Na základě potřeb materiálů ze zdrojů věcných prostředků se vypočte počet opatření, které je možné ze zásob těchto zdrojů provést. Do jedné varianty výpočtu lze přidat libovolný počet opatření.

Kapitola Krizové plánování popisuje tvorbu dokumentu krizového plánu. Popisuje způsob práce s tímto dokumentem, popisuje jeho možnou strukturu a vlastnosti.

V kapitole Řešení krizových situací jsou popsány možnosti, které mohou manažerovi krizových situací pomoci v analýze nebo v řízení krizových situací. Obsahuje popis simulovaných a skutečných mimořádných událostí a opatření k nim. Vysvětluje zadávaní a význam polí, které zachycují postupy a úkoly při simulovaných nebo mimořádných událostech. Popisuje tvorbu strukturovaných hlášení na základě šablon hlášení, jejich předávání a následné zpracování a vyhodnocování.

V kapitole Dispečer jsou popsány funkce umožňující vytváření, zasílání a evidenci krátkých vyrozumívacích zpráv a evidenci přijatých zpráv. Tyto zprávy jsou odesílané a přijímané speciální službou KISKAN Server, která zabezpečí výměnu krátkých SMS zpráv pomoci bezdrátového GSM modemu a internetových SMS a emailových služeb. Dále popisuje kompletní systém předávání úkolů pro zvládání krizové situace.

Kapitola Ovládání formulářů a přehledů shrnuje obecný způsob manipulace s přehledy a formuláři.

Kapitola Práce s KISKAN vysvětluje základní postupy práce se systémem KISKAN.

Kapitola O systému KISKAN popisuje systémové vlastnosti KISKAN.

Některé popisy v této příručce nemusí přesně odpovídat aktuálnímu stavu programu KISKAN v případě, že vlastníte individuální licenci KISKAN.